Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

Kováčova Bystrica 2017

Informačné centrum mladých Banská Bystrica, centrum voľného času Junior Banská Bystrica na počesť Mikuláša Kováča, všestranného umelca, básnika, dramaturga, režiséra, estéta, ktorý pôsobil v meste Banská Bystrica, vyhlásilo trinásty ročník amatérskej súťaže „KOVÁČOVA BYSTRICA“.

Dňa 30. marca 2017 sa brány Štátnej vedeckej knižnice – LHM v Banskej Bystrici otvorili súťažiacim tejto obľúbenej súťaže, ktorá sa realizovala pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska. Do XIII. ročníka sa zapojilo 131 súťažiacich z rôznych kútov Slovenska. Zaplnenými priestormi Štátnej vedeckej knižnice – LHM sa v tento jarný deň ozývali nádherné verše známych autorov i emóciami naplnené interpretácie z diel prozaikov. Na svoje si prišli aj súťažiaci vlastnej literárnej tvorby. Na literárnom workshope odborná porota poskytla nádejným autorom množstvo rád, či už z oblasti poézie alebo prózy. V tomto ročníku dosiahla autorská aj interpretačná súťaž opäť vysokú úroveň.

Vo veľkej konkurencii výborne obstáli aj žiačky našej školy. Za vlastnú literárnu tvorbu v oblasti poézie získala 3. miesto Žofia Križková, žiačka prvého ročníka odboru farmaceutický laborant, a v interpretačnej súťaži, v prednese prózy, 3. miesto vybojovala Daniela Motičáková, žiačka prvého ročníka odboru zdravotnícky laborant. Súťažiace si odniesli diplomy a hodnotné ceny.

Autor: Mgr. Zuzana Huľuková