Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

STUDENTLAB 2013, Ústí nad Labem

Tento rok Vyšší odborná škola zdravotnícka a Střední škola zdravotnícka v Ústí nad Labem organizovala už XVII. ročník celoštátnej konferencie zdravotných laborantov a laboratórnych asistentov STUDENTLAB. Za našu školu sa na nej zúčastnili štyri žiačky a vyučujúca.

V pondelok 18. novembra 2013 sme expresom „Hradčany“ cestovali do Prahy. Tu sme si urobili malú prestávku a popozerali si kultúrne pamiatky mesta. Prešli sme sa Václavským náměstím, Staroměstským náměstím s orlojom a Karlovým mostom, kde si dievčatá kúpili aj nejaké suveníry. Potom sme pokračovali v ceste do Ústí nad Labem.

Na druhý deň, 19. novembra, sa v kinosále Domu kultúry konala prehliadka súťažných aj nesúťažných prác autorov zo zdravotníckych škôl z Prahy, Plzne, Ústí nad Labem, Hradca Králové, Jihlavy, Karlových Varov a odborníkov z rôznych špecializovaných pracovísk v nemocniciach. Na podujatí sme mali aktívnu účasť s dvoma súťažnými prácami. Prvú prednášala Lucia Hindická a bola na tému „Antierytrocytové protilátky“. Autorkou druhej práce s názvom „Proteinúria“ bola Martina Pančíková. V silnej konkurencii 12 súťažných prác sa umiestnila na peknom 2. mieste.

Vo večerných hodinách sa v Městskom divadle konalo tanečné predstavenie “The Beatles and Doors“, ktoré bolo venované dielu a životu protagonistov skupín. Na ďalší deň sme sa v ranných hodinách vydali na cestu domov.

Autor: Mgr. Zuzana Sámelová