Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

Turistický kurz 2018

V dňoch 18. a 19. septembra 2018 sa žiaci tretieho ročníka odboru farmaceutický laborant a zdravotnícky laborant zúčastnili turistického kurzu.

Prechod Veľkou Fatrou sa začal výstupom na Majerovu skalu zo Starých Hôr. Po namáhavom trojhodinovom stúpaní do kopca bol pre všetkých odmenou nádherný výhľad na panorámu hôr. Výlet pokračoval na Krížnu, druhý najvyšší vrchol Veľkej Fatry (1574 m). Po veľkej fyzickej námahe si všetci vychutnali obed na slnkom zaliatom kopci. Potom už nasledoval len zostup do prechodnej „základne“ na Kráľovu studňu. Po postavení stanov a doplnení energetických zásob vlastnoručne opečeným špekáčikom a slaninkou neskorý večer spríjemnil spev pri ohni. Noc v stane bola pomerne chladná, chvíľami mierne adrenalínová, keď sa dolinou ozývali zvuky ručiaceho jeleňa, ale ráno bolo prekrásne.

Nasledujúci deň túra pokračovala po hrebeni na najvyšší vrch Veľkej Fatry – Ostredok (1596 m). Náročný zostup nadol do malebnej dedinky Vyšné Revúce sprevádzala dobrá nálada.

Mnohí prekonali samých seba. Aspoň na chvíľu zabudli na bežné starosti. Síce unavení, ale obohatení o nové zážitky a pekné spomienky sa vrátili späť do reality každodenných školských povinností.

Autor: Mgr. Viera Kobelová, Mgr. Zuzana Huľuková